LG Control

LG Control

Příspěvekod tesy » stř 19. led 2011 16:23:53

Dobrý den, vytvořil jsem si pro tento přístroj program, který umožní zapnutí některých služeb. Program se mi docela líbí takže ho dávám veřejně ke stažení.

Náhled
Obrázek

Nastavení
Nastavení je jednoduché, stačí vyplnit textové pole (zadat IP adresu přístroje, uživatelské jméno a heslo). Po připojení se nastavení automaticky uloží, takže při dalším spuštění programu se již nemusí nic nastavovat.

Funkce
Program umožňuje jednoduchým grafickým rozhraním zapnout nebo vypnout služby (SAMBA, HTTP a Torrent), nainstalovat (SAMBu a Torrent), restartovat zařízení. Samozřejmě, aby se dala nějaká služba spustit musí být nainstalovaná.

Další otázky pište tady. Odkaz na stažení programu

Aktuální verze 1.53 - zde
Changelog:
- opravené drobné chyby
- funkce torrent klienta
- změněné GUI
tesy

Re: LG Control

Příspěvekod petr » pát 03. čer 2011 18:35:33

Dobrý den

prográmek je to užitečný, dík :-)

Ale chtělo by to lepší verzi samby nebo alespoň doplnit netbios. Jinak mě komunikace v pravidelném čase zamrzá, odhadem tak co 5 minut. Bohužel nejsem odborník na Linux takže lepší sambu zkompilovat neumím. Jinak ta co je v HP od Kelteka funguje bez problémů, ale bohužel s HP si LGmedia žije tak nějak vlastním životem, takže musím používat originál :-(

Neumí někdo udělat lepší instalaci samby ???
petr

Příspěvekod MartinezZ » sob 23. črc 2011 16:56:25

Hoj.

Takže: předpokládám, že spuštěním služby HTTP bych měl dostat přístup přes http, tedy IP LG. Spustím prográmek, zapnu Sambu (mám nainstalovanou jinou než dodávanou prográmkem), zapnu HTTP, jdu do prohlížeče, zadám IP nastavenou pro LG (192.168.1.5) a získám od routeru ASUS RT-N10 nepotřebnou kalkulačku:

Obrázek

Takže, co jsem to, herdek, nepochopil a dělám špatně? :)

Přes command line Sambu spustím (takže jede), PING od LG dostávám taky (takže spojení by mělo být taky).

Jinak řečeno: uvítal bych možnost mít přístup k nahraným TS souborům z disku LG bez instalace jiného fw, protože dle diskuze se mi zatím do Harmony Packu nechce. Díky za možnost přiučit se novému a asi i nepochopenému :)
MartinezZ

Příspěvekod Commander » sob 23. črc 2011 18:52:42

Toto je default page od LG, takže http běží, nikde zadny problem. Pokud chces ziskat pristup k souborum pres HTTP musis prekopat sam FW a nastaveni web serveru nebo pouzit jinou metodu - Sambu. Jelikoz ti samba bezi, tak na PC staci dat > Start > Spustit > a zadat \\192.168.1.5.
Commander

Příspěvekod MartinezZ » ned 24. črc 2011 7:09:27

Áha, díky :)
MartinezZ

Zpět na Návody