Software pro editaci TS

Software pro editaci TS

Příspěvekod jakub » ned 24. led 2010 18:57:32

vsiml jsem si, ze jste se tu nekdo ptal na software k editaci, zde je co jsem zkousel ja :

MPEG_Streamclip je free, ale mam pocit, ze strih neni 100% presny. Dokaze prevadet TS dom MPG (bez rekoprimace), do AVI a dalsich

free veci asi moc nebude z toho duvodu, ze to vyuziva MPEG2 kompresi a ta musi byt licencovana (mozna kecam, ale nejake takove omezeni tam bude...)

jestli mate nekdo dalsi soft, sem s nim...
jakub
Administrátor

Re: Software pro editaci TS

Příspěvekod keds » ned 24. led 2010 19:43:49

Já používám Avidemux 2.5 - je taky free, prima jednoduchý SW, jen zvuk při převodu (počátečním indexování ts) je posunut, dá se ale sladit (zhruba -450ms). Jinak stříhá, převádí,.... fajn prográmek (taky bez rekomprimace do mpg).
keds

Příspěvekod kenpa » pon 08. bře 2010 17:33:37

Zkusil jsem si ten AVIDEMUX na nějakém krátkém pořadu, tak až na ten posun zvuku celkem v pohodě (nejsem žádný videomaniak, co se vyzná ve všech těch zkratkách, kodekách atd.), povedlo se mi urvat kus souboru a uložit ho v přijatelné podobě na přístroj a následně přehrát na TV.
Ale pak jsem si zkusil 6GB file s delším videem a tam jsem pohořel, že mi to již ani PC nechtělo přehrávat normálně, celé se to trhalo, zvuk utekl o několik minut... prostě hrůza. Myslíte, že to je HW nebo mnou? :) Bojím se, že takto teda nebudu moct uvolnit místo na disku tím, že si osekám zbytečnosti (nahrávám s předstihem, ukončuji s velkou rezervou a to nemluvím o reklamách uvnitř). :(
kenpa

Příspěvekod neboztik » pon 08. bře 2010 17:56:52

V tom Avidemuxu to střihám taky.Musí se nechat zvuk a video původní,jen u té spodní položky FORMÁT se navolí mpeg.ts.Akorát zlobí ta synchronizace zvuku.Ale jde to přímo v Avidemuxu nastavit, tak kolem -500.
LG MS450H ; Seagate 1TB HDD Pipeline HD.2
neboztik

Příspěvekod ksfdsfdsjgsjgis » sob 12. čer 2010 17:16:51

našel jsem MPEG Video Wizard DVD 5.0 a ten bez problémů stříha i rovnou konvertuje, když to potřebujete. Maká se v něm jednoduše a synchronizace zvuku je OK.
ksfdsfdsjgsjgis

Příspěvekod pentium » pát 17. zář 2010 19:18:56

Z dreamboxu mohu doporucit dva programy na editiaci leze z toho pak Mpeg

VideoReDo Plus - jednoduchej a snadnej program oznacite na ose od do a date finish
DVR-Studio Pro - opravdu profi pouzivanej nastroj
(zde poradim trik stahnete si demo produktu je na 30 dnu gratis a posunte si cas PC na rok treba 2040 pak odpojte internet a program nainstalujte a spuste. Pak datum vrate a pokud posunete datum pred spustenim programu na datum instalace tedy rok 2040 tak Vam uzna a bezi 30dnu testovani :) nekdy staci posunout i jen o jeden den dopredu a program zelene oznaci ze je vse ok a date jen trial. Zadne jine omezeni to nema zadna loga atd...)

Oba programy umi strihat,slucovat,rozdelovat,vybrat zvukove stopy
pentium

Příspěvekod mogorva » stř 20. říj 2010 5:45:06

ts doctor - s free verziou už dá strihať *.ts stream
http://www.cypheros.de/tsdoctor_e.html
doporučujem Anglickú verziu :-P
mogorva

Příspěvekod Keltek » stř 20. říj 2010 14:03:20

Díky moc. Už víc jak půl roku hledám nějaký nástroj na kvalitní stříhání HD videa z LG PVR tak, abych to nemusel překódovat. A zatím jsem nic nenašel. Bohužel z povahy video formátu MPEG4/AVCHD to není úplně triviální věc a drtivá většina dokáže provést střih na I/P-frejmech. Což ale moc ideální není, protože mezi dvěma I/P-frejmy může být i 2s videa.
Prakticky ideální by byl software, který by dokázal stříhat i po dalších frejmech (p,b) a dokázal by "dopočítat" mezifrejmy tak, aby to sedělo. To by prý měl umět Vegas, ale mě se nepodařilo to zprovoznit.
Mám zakoupený TS-Doctor, kterýžto se mi líbí a vyhovuje mi asi nejvíce, má ale své mouchy (chyby), které ale doufám brzo odstraní.
Takže jsem rád, že i Vy hledáte :) a když najdete, prosím napište to sem.

EDIT: zkusil jsem DVR Studio Pro - prakticky k ničemu, pracuje jen s SD kvalitou, ale pak jsem zkusil DVR Studio HD 2, který umí pracovat i s HD, ale granularita střihání (rozdíl mezi dvěma frejmy, na kterých je možné provést střih) je 1.2s , což je opět úplně k ničemu :(
Keltek

Příspěvekod neboztik » stř 20. říj 2010 15:02:51

Jestli chceš stříhat po framech,tak zkus tohle. MPEG-VCR. Intuivní,krásně se ovládá klávesnicí a hned vidíš,na jakým jseš frejmu.
http://www.womble.com/download/vcr.html
LG MS450H ; Seagate 1TB HDD Pipeline HD.2
neboztik

Zpět na Návody