Problém s přehrávání MKV

Problém s přehrávání MKV

Příspěvekod Keltek » úte 07. zář 2010 13:05:47

Trochu jsem si doma hrál s nahranými filmy a generoval jsem z nich .MKV soubory a narazil jsem na jeden problém, který jsem po chvíli hledání na internetu naštěstí vyřešil. Ale raději to sem pošlu, kdyby se někdo dostal do podobného/stejného stavu.

Hlavní projevy - při vytvoření MKV souboru pomocí mmg.exe (mkvmerge GUI) od verze 4 LG PVR odmítá tyto soubory přehrávat
Jedná se o vylepšení formátu MKV, které je od verze 4 mkvmerge automaticky zapnuté - u tracku lze v "Extra options" nastavit "Compression" na prázdný řádek, "none" nebo "zlib". Pokud necháte prázdný řádek, vybere se default hodnota, která je od určité verze právě "zlib" a to je ona volba, která našemu LG nechutná.
Tudíž - dávejte si pozor při vytváření MKV souborů a všechny stopy musí mít v "Extra options" v položce "Compression" nastaveno "none" (viz. přiložený obrázek s rozkliknutým boxem).
Přílohy
mkvmerge.png
mkvmerge.png (31.47 KiB) Zobrazeno 24169 krát
Keltek

Re: Problém s přehrávání MKV

Příspěvekod neboztik » úte 07. zář 2010 17:20:16

To je moc dobrý poznatek.V různých HD forech se verze 4 mkvmerge nedoporučuje,problémy s ní nemá jen naše LG,ale i různé TV a HD přístroje.
LG MS450H ; Seagate 1TB HDD Pipeline HD.2
neboztik

Příspěvekod Keltek » úte 07. zář 2010 19:05:07

On to naštěstí není problém. Pokud některý MKV nejde, lze jej velmi jednoduše a rychle "opravit". A také je vidět, že je tento formát docela inovativní, inteligentně navržený a hlavně otevřený.
Keltek

Příspěvekod sarga » čtv 27. led 2011 17:33:24

Chlapi díky.Taky jsem si všiml,že mkv 4.4.0 LG nějak nechutná.Trochu jsem se vyděsil,ale našel tenhle příspěvek.Použiji mkvtoolnix podle Vašeho návodu a je to ok.Aspoň si vyhážu titulkové a audio stopy,které nepotřebuji.Ty 4.4.0 se čím dál tím víc začínají množit.Mám otázku:Nebude to nějak v silách budoucí aktualizace softwaru,tuhle patálii vyřešit?
sarga

Příspěvekod Keltek » pát 28. led 2011 14:59:54

Zrovna nedávno jsem narazil opět na MKV které nešlo přehrát - neše obraz, zvuk šel v pořádku. Projel jsem to posledním MKVToolnixem a vše hraje bezvadně :)

Bohužel dodělání této vlastnosti do DvdPlayeru nebude zrovna moc jednoduché :( mám sice v plánu se trochu v něm pohrabat, ale až pustíme stabilnější Harmony do světa.
Keltek

Příspěvekod kujon.karel » pon 07. úno 2011 12:16:17

Mám problém s přehráváním některých filmů v MKV, mám bluray domací kino philips a kdyz chci prehrat film tak se mi na televizi objeví chyba nepodporovany format, zvuk jde normálně a jdou i přepínat zvukové stopy ale obraz nejde. Zkoušel jsem to předělat v MKVmerge GUI 4.5.0 dle návodu co jsem tu našel, ale stejně mi to nepomhlo, nevíte co stim? Nebo jak to předělat aby mi to jelo? Díky
kujon.karel

Příspěvekod Tomas Chmura » pon 29. dub 2013 9:45:50

Ahoj, musím vyjádřit respekt a dík (zejména uživateli fóra Keltek) za cenné rady ohledně MKV. Filmy v tomto formátu přehrávám obvykle z flešky prostřednictvím BlueRay přehrávače Panasonic na starším televizoru. Většina MKV hraje bez problémů, narazil jsem však na několik filmů (většinou v kvalitě 1080P), které nehrály vůbec (jen zvuk několik vteřin začátku). Nainstaloval jsem si mkvmerge GUI a provedl úpravy ohledně komprese které radí Keltek. Panasonic sice "vstal z mrtvých", nicméně - filmy se nyní sice přehrávají, ale ve špatné "kostičkové a trhané" kvalitě. Prosím, zda by někdo neměl ještě další tip - co jsem pravděpodobně udělal špatně. S MKV začínám a učím se. Děkuji.
Tomas Chmura

Příspěvekod neboztik » pon 29. dub 2013 10:50:18

Zkus projet MKV přes mkvmerge 3.4.0
LG MS450H ; Seagate 1TB HDD Pipeline HD.2
neboztik

Příspěvekod Keltek » úte 30. dub 2013 9:13:49

Ještě je tu možnost, že se jedná o nepodporovaný profil MPEG-4 AVC - viz. http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG_4_AVC#Profiles - mě se to taky stalo, ale bohužel s tím nejde nic moc dělat, leda překódovat... ale čekat týden se mi nechtělo.
Keltek

Příspěvekod Tomas Chmura » pát 03. kvě 2013 9:45:28

"Vyřešeno"! Sehnal jsem si jinou verzi filmu a prográmek odinstaloval :-)
Tomas Chmura

Zpět na Návody