PM/LG Menu v103

PM/LG Menu v103

Příspěvekod Keltek » sob 02. říj 2010 1:23:44

!!!POZOR!!! Bohužel jsem v předchozí verzi 102 našel pár zásadních chyb, tudíž jsem jí co nejrychleji nahradil verzí 103 !!!POZOR!!!

PipeManagement / LG Menu verze 1.0.3
Datum vydání: 2.10.2010

Tak máme tu další update. Doufám, takový, který vyřeší trable s instalací...
Hlavně, je možné jej nainstalovat na v100 nebo na v101 (obsahuje patch v101)

Instalační balíčky najdete na: https://sourceforge.net/projects/lgmenu ... GM_v1.0.3/
Původní balíček byl totálně špatný, takže pokud jste jej stáhli a má méně jak 734.8kB, tak jej prosím stáhněte znovu. Moje chyba :(

Změny
- aktualizovaná verze PipeManagement na v3.1
- trochu upravený startovací skript pro rtorrent
- upravena konfigurace Samby (smb.conf) s přihlédnutím na výkon (díky Co0olCat španělského fóra)
- přidána možnost na stránce Plánovač pro ukládání na externí disk na MS450H s dvěma disky (HDD+)
- změněno programování na stránce Plánovač ke se již zadává čas od-do plánovaného pořadu
- přidána verze zobrazující se v LG Menu
- opraven (opět) problém nespuštění instalace aktualizace s MS450H
- odstraněny nějaké vývojářské informační řetězce
- korektní zobrazovaní verze

Instalace
Díky povaze aktualizace jsem se rozhodl vytvořit více možností aktualizace. Vyberte si z následujících variant, která vám vyhovuje nejlépe:

1) Plná instalace na MS400/MS450 na "čisté" (tj. předtím neflašované) verzi
- uložte soubory "MS400_100417_0148.img", "Custom-KV-v100.tar.gz", "Custom-KV-v103.tar.gz" do kořenového adresáře USB disku (formát FAT32)
- vložte USB disk do USB portu na předním panelu LG PVR
- stiskněte tlačítko "Record" (Záznam pořadu) na předním pane a držte jej stisknutý
- pokud je PVR vypnuté, zapněte je nebo stiskněte tlačítko Reset na předním panelu (skryté tlačítko vlevo od tlačítka Record)
- držte stisknuté tlačítko Record do té doby, dokud se neukáže logo LG na obrazovce
- po chvíli bude spuštěn proces aktualizace firmwaru - aktualizace trvá docela dlouho, po aktualizaci se PVR restartuje
- po restartu se objeví obrazovka INIT, na této obrazovce můžete provést základní nastavení (vše můžete nastavit později), ale instalační proces funguje (doufám, že jste nevysunuli USB disk)
- PVR bude přistupovat na USB a bude instalovat balíček v100, což může trvat docela dlouho (je to veliký balíček) a v průběhu instalace PVR nemusí reagovat na dálkové ovládání
- až se nainstaluje v100, PVR se restartuje - stále nechte vložené USB s balíčky
- po druhém restartu (první byl po flašování, druhý po instalaci balíčku v100) počkejte, začne se instalovat balíček v103 (vydržte, trvá to docela dlouho, protože se ověřuje instalace balíčku v100 a teprve pak se nainstaluje balíček v103)
- po aktualizaci bude opět PVR restartováno (po třetí)
- nyní už můžete USB vyndat z PVR
- pokud máte nakonfigurovanou síť, je LG Menu přístupné - stačí zadat IP adresu PVR do browseru
- tak a máte verzi 103 nainstalovanou

2) Máte nainstalovanou předchozí verzi v100 nebo v101 a nechcete instalovat balíček v103 ručně
- uložte soubor "MS400_100417_0148.img" do kořenového adresáře na USB disku (ale nesmí tam bát žádný další instalační balíček)
- vložte tento USB disk do předního USB portu na panelu PVR
- v LG Menu na stránce "Zálohování" vytvořte zálohu konfigurace a souborů databáze
- po úspěšném vytvoření proveďte flešnutí firmware tak, jak je popsáno v předchozím odstavci (stisknout a držet "Record" tlačítko a stisknout "Reset", počkat na logo, počkat na provedení flešnutí a restart PVR)
- proveďte základní nastavení (hlavně nastavení sítě)
- zobrazte si stránku "Zálohování" v LG Menu a proveďte obnovu předtím vyrobené zálohy
- vložte soubor "Custom-KV-v103.tar.gz" do kořene USB disku, disk strčte do PVR a restartuje jej
- po restartu bude provedena automatická instalace balíčku v103 a pak bude PVR automaticky restartováno

3) Máte flašnutou a nainstalovanou verzi v100 nebo v101 a nechcete flešovat firmware - tato varianta funguje jenom na MS400
- vložte soubor "Custom-KV-v103.tar.gz" do kořene USB disku
- vložte USB disk do předního panelu PVR
- proveďte restart a balíček se nainstaluje automaticky

4) Máte nainstalovanou verzi v100 nebo v101 a jste vlastníkem MS450 a nechcete flešovat firmware
- vložte soubor "Custom-KV-v103.tar.gz" do kořene USB disku
- vložte USB disk do předního panelu PVR
- pomocí telnetu nakopírujte soubor z USB disku "Custom-KV-v103.tar.gz" (připojen jako adresář v /tmp/usbmounts) do adresáře /tmp/hddmedia/lg/installation directory (pokud neexistuje, vytvořte si jej)
- rozbalte balíček pomocí "cd /tmp/hddmedia/lg/installation; zcat Custom-KV-v103.tar.gz | tr xf -"
- spusťte instalací pomocí skriptu "./performUpdate.sh"
- po provedení aktualizace se provede restart

Prosím vás, jestli máte problém, co nejdetailněji jej popište do tohoto vlákna nebo vytvořte tiket na adrese https://sourceforge.net/tracker/?group_id=348378
Keltek

Re: PM/LG Menu v103

Příspěvekod netrat » sob 02. říj 2010 16:17:23

Ahoj, tak nevim v cem je problem...Ale automaticky se mi neinstaluje:-( nicmene koukal jsem prez ftp na disk a vytvoril se mi tu adresar LG a v nem je adresar instalation a soubor Custom-KV-v103.tar.gz. Tak nevim v cem je problem:-( Zkousel jsem na tu flasku dat ten soubor Custom-KV-v103.tar.gz.gz ktery je ke stazeni a pak jsem na ni zkousel dat i soubor ktery je v tomto archivu zabaleny tedy Custom-KV-v103.tar.gz
Na flashce v rootu samozrejme jiny balicek neni...
Jo a mimochodem dekuju za tu upravu v planovaci nahravani na muj popud:-). Mluvim o tom ze jste tam zmenili nahravani od - do.
netrat

Příspěvekod Frantacech » sob 02. říj 2010 16:23:23

netrat píše:Ahoj, tak nevim v cem je problem...Ale automaticky se mi neinstaluje:-( nicmene koukal jsem prez ftp na disk a vytvoril se mi tu adresar LG a v nem je adresar instalation a soubor Custom-KV-v103.tar.gz. Tak nevim v cem je problem:-( Zkousel jsem na tu flasku dat ten soubor Custom-KV-v103.tar.gz.gz ktery je ke stazeni a pak jsem na ni zkousel dat i soubor ktery je v tomto archivu zabaleny tedy Custom-KV-v103.tar.gz
Na flashce v rootu samozrejme jiny balicek neni...
Jo a mimochodem dekuju za tu upravu v planovaci nahravani na muj popud:-). Mluvim o tom ze jste tam zmenili nahravani od - do.

je asi chyba v tom performUpdate

pokud nemam v102 nedela nic a tu nemam (101) a neni kde stahnout

...
a ted koukam se je novy Custom-KV-v103.tar.gz kde je jiny performUpdate.sh

ale je tam chyba v instalaci u 2 radku chybi -xf

# Unpack etc archive
tar -C $chome -xf ${archive1}
# Unpack var archive
tar -C $chome -xf ${archive2}
# Unpack and install the system archive
tar -C /usr/local/etc ${archive3}
# Unpack and install the PM archive
tar -C /usr/local/etc/PipeManagement ${archive4}

Narval jsem to tam rucne pres telnet takto

cd /tmp/hddmedia/lg/installation
tar -C /tmp/hdd/root/custom -xf etc.tar
tar -C /tmp/hdd/root/custom -xf var.tar
tar -C /usr/local/etc -xf sys.tar
tar -C /usr/local/etc/PipeManagement -xf pm31.tar
sync
reboot
Frantacech

Příspěvekod Keltek » sob 02. říj 2010 17:51:35

Předchozí v103 je malinko špatná. Holt se mi to ve 2 ráno nějak popletlo. Stáhněte si novou verzi v103 (má přes 700KB) a ta už funguje tak, jak má.
Sorry lidi za to, už jsem na to asi neviděl....
Keltek

Příspěvekod Frantacech » sob 02. říj 2010 18:05:28

Keltek píše:Předchozí v103 je malinko špatná. Holt se mi to ve 2 ráno nějak popletlo. Stáhněte si novou verzi v103 (má přes 700KB) a ta už funguje tak, jak má.
Sorry lidi za to, už jsem na to asi neviděl....

Hele, uz jsi pro to udelal tolik, ze zadne sorry neni na miste ! :D
Nebyt tebe, meli by jsme standardni krabici.

Diky!!!

PS porad je tam chyba v 2 radcich tar, kde chybi -xf , viz. vyse
Frantacech

Příspěvekod Keltek » sob 02. říj 2010 21:06:10

Ksakru! No jo, holt bez betatestu přehlídnu takový kraviny....
Uploadnul jsem opravený v103 na SourceForge... :(
Keltek

Příspěvekod pentium » ned 03. říj 2010 8:04:25

No ja mel problemy s updatem na 450ce take a to jsem zkousel zacinat od znova a tentokrat se me lgmenu 1.00 nahralo korektne ... Mam takovej napad co udelat ten update pres to www rozhrani dat tam klasicky upload a pak uz nejaky script.
Nebo jeste lepe pres wget by se update stahl sam a nainstaloval :)
pentium

Příspěvekod Keltek » ned 03. říj 2010 9:42:14

pentium píše:No ja mel problemy s updatem na 450ce take a to jsem zkousel zacinat od znova a tentokrat se me lgmenu 1.00 nahralo korektne ... Mam takovej napad co udelat ten update pres to www rozhrani dat tam klasicky upload a pak uz nejaky script.
Nebo jeste lepe pres wget by se update stahl sam a nainstaloval :)

Na tom už dlouho pracuju...
Keltek

Příspěvekod Mattej » ned 03. říj 2010 10:45:00

Omlouvám se za lama dotaz, ale kde najdu uvedené soubory?

- uložte soubory "MS400_100417_0148.img", "Custom-KV-v100.tar.gz", "Custom-KV-v103.tar.gz" do kořenového adresáře USB disku (formát FAT32)

Hlavně nikde nemůžu najít "Custom-KV-v100.tar.gz".

Děkuji za nakopnutí.

Jinak oceňuju odvedenou práci a jak už bylo tady na jiném místě zmíněno, položka donate by v menu určitě chybět neměla.
Mattej

Příspěvekod Frantacech » ned 03. říj 2010 12:23:21

Mattej píše:Omlouvám se za lama dotaz, ale kde najdu uvedené soubory?

Hlavně nikde nemůžu najít "Custom-KV-v100.tar.gz".

Děkuji za nakopnutí.

Jinak oceňuju odvedenou práci a jak už bylo tady na jiném místě zmíněno, položka donate by v menu určitě chybět neměla.

http://sourceforge.net/projects/lgmenu/files/
Frantacech

Další

Zpět na Návody