Formát není poporován

Formát není poporován

Příspěvekod libora » čtv 11. říj 2012 6:21:34

Mám problém, od včerejška mi u nahraných pořadů z televize (tj. to co samo LG nahrálo) po pár minutách přehrávání se LG zasekne a a napíše formát není podporován. Začalo to tím, že nebyl vidět disk, tak jsem jej zformátoval a pro jistotu i aktualizoval firmware z netu. Na takto "vyčištěný" disk jsem dneska nahrával dětem pořady, ale po pár minutách se na obrazovce objeví chybová hláška "formát není podporován".
libora

Re: Formát není poporován

Příspěvekod vaclav2 » čtv 11. říj 2012 15:58:28

Něco podobného mi začal disk taky toto dělat.Formátování nepomohlo,nakonec šel na reklamaci.Nový zatím jede.WD 2TB.
vaclav2

Příspěvekod libora » pát 12. říj 2012 9:51:42

Tenhle disk už je tam dloooooooooooouho takže možná dochází do věčných lovišť.
libora

Příspěvekod libora » pon 15. říj 2012 6:13:18

Tak jsem po návratu z víkendu vytáhl HDD z LG a byl zase úplně žhavý. Nevíte někdo jak lépe chladit, už je to druhý "upečený" disk. Přitom když jsem to kontroloval minule, tak větráček funguje :(
libora

Příspěvekod Keltek » pon 15. říj 2012 8:15:51

Já jsem se nyní setkal s poškozeným filesystémem na disku. Mám variantu 400H, tudíž bez interního disku. Je to trochu problém, protože byť systém obsahuje nástroje na opravu, při restartu se nespustí a disk se neopraví. Symptomy jsou takové, že některé filmy mají nulovou délku nebo se film spustí a při přehrávání se zařízení restartuje (u mě např. po 5 sec, soubor poškozen). Pokud bych doma neměl desktop se SATA řadičem, tak bych asi zoufal (i když si vybavuji, že jsem nějak opravoval disk přímo v zařízení, nějakým fíglem jsem nabootoval, připojil se k síti, ale disk byl odpojený a pak stačilo jenom spustit onen nástroj na opravu ntfsfix bo jak se jmenuje). Takže stačilo připojit, nastartovat, pustit chkdsk, s hrůzou v očích vidět, co všechno je poškozené (Víla amálka... né, Krteček... nééé, Doba ledová 1 i 2... néééééé) a pak zase se smutkem v tváři vrátit disk zpět do krabice. Disk mám WD Green 1.5T a netopí a to často bývá puštěný 24 hodin 7 dnů v týdnu, protože tam nahrávám třeba fotky z foťáku.
Keltek

Příspěvekod libora » pon 15. říj 2012 8:48:47

Také mám 400H. Já měl 2 disky WD 500 GB ten první (co už je ve věčných lovištích) měl označení AAKS tenhle (co jsem jej včera vyndal) má KS. Momentálně jsem tam strčil 80 GB Hitachi, co mi tu léta ležel. Na zaznamenání pořadů co nestihnou děti vidět přímo v telce to stačí, a zbytek si stejně tahaj´ z netu přímo do kompu. Akorát to že je to už druhý "upečený" disk mne trochu děsí - po vyndání se na něm nedá prakticky udržet ruka. Pamatuji si, že jsem po "upečení" toho prvního disku dokonce LG rozdělal, jestli funguje větráček (někde tady na fóru jsem to dokonce i psal) a fungoval. LG používám jako set-top-box u klasické CRT televize a prakticky také běží pořád, dokonce jsou v naší rodině tací, co ani nenaprogramují nahrávání a jen to pustí a nechaj´ běžet - tj. záznam má pak tuším 8 hodin, než se to vypne automatikou. Budu muset vyzkoušet, jestli by nepomohlo vyndat LG z policové skříňky a dát jej vedle televize, aby měl víc vzduchu.
libora

Příspěvekod ketiv666 » pon 15. říj 2012 14:37:37

Používám dva disky - WD Green 1TB, jeden v LG a jeden přes USB. Stalo se mi několikrát něco podobného - soubor nešel přehrát, Formát není podporován. Vzal jsem disk, připojil k PC a nahrávku normálně spustil. Když se mi to stalo poprvé,tak jsem disk pro jistotu zkontroloval, byl bez chyb a nahrávku přejel přes mkvmerge. Původní jsem na disku nechal. Mno a v LG šly najednou spustit obě. Proč, to nevím.
Potom jsem to už řešil pouze projetím v mkvmerge a bez problémů.
Podle mého je to podobný problém (tedy, pokud opravdu není poškozen disk), jako při kopírování v LG mezi disky - laicky řečeno, LG neodpojí v pořádku disk a nahrávka je poškozená/neukončená/neuzavřená, něco podobného, jako když se u flashky fat32 nepoužije v PC funkce odpojit a jen se natvrdo vytáhne z usb.
ketiv666

Zpět na Dotazy a problémy