Výpadek obrazu a zvuku - zrnění obrazu

Výpadek obrazu a zvuku - zrnění obrazu

Příspěvekod monmarty » pon 21. zář 2015 16:38:18

Přehrávač mám 7 let. Poměrně brzy po zakoupení se poprvé objevil tento problém:
Většinou až během přehrávání filmu (všechny formáty) z ničeho nic vypadne obraz i zvuk, objeví se velmi jemné zrnění obrazu, čas na displayi dál běží, dá se pausnout. Po několika desítkách sekund, možná i minut (pokaždé to trvá jinou dobu) se vše vrátí zpět. Hlavní problém je, že poslední dobou je přístroj pro přehrávání filmů vlastně nepoužitelný, protože se to stává i při procházení složky s filmy a poté během prvních 10 minut přehrávání i 3x po sobě :cry:
Myslel jsem, že to má něco společného se souborem videa, protože při procházení složky s filmy načítá video jako náhled. Teď se stalo i během zobrazení hlavního menu!?
Setkal jste se někdo s tímto problémem? Možná je to nějaká maličkost, která se dá lehce opravit. Děkuji za pomoc. Martin
Přílohy
20150920_125627.jpg
Fotka zrnění
20150920_125627.jpg (110.44 KiB) Zobrazeno 5506 krát
monmarty

Re: Výpadek obrazu a zvuku - zrnění obrazu

Příspěvekod Derfel » úte 13. říj 2015 11:31:01

Par problému jsem u tohoto přehrávače už řešil a bud se mě je podařilo překonat nebo se smířit. Přímo to samý co vám se mě nestalo. Mě se zase stává, že když u přehrávání at už TV, filmu nebo i když tam mám jen menu, pootočím televizí, začne mě černě problikávat v nepravidelných intervalech obrazovka. Odhadem tak sekundový blikance(neplíst s Řepkou:-)). Stačí dotlačit konekor kabelu mezi televizí a přehrávačem a hned se to sklidní. Takže ve vašem případě, pokud se to stává v jakemkoliv stavu a přehrávání, bych to asi viděl podobně. V lepším případě kabel. Ten se dá vyměnit a odzkoušet. V horším případě špatnej konektor nebo nějaký spoj na desce v přehrávači nebo v televizi. Bylo by dobrý odzkoušet jestli se stejná chyba projevuje i na jiný televizi. Pokud ano, chyba přehrávače, pokud ne, chyba televize. Jsou i ruzný přípravky jako kontaktol, kterým se čistí kontakty. Mužou být z oxidovaný. Odpojit od sítě(elektrický) a lehce postříkat kontakty v konektoru a několikrát připojit a odpojit kabel od konektoru. Víc vám toho asi neporadím. Pokud jste ještě nic z toho nezkoušel, tak bych to udělal. Když bych to vzal z pohledu video formátu, tak podobný psí kusy mě dělaly soubory mkv. Ale jen ty a nic jinýho.
Derfel

Příspěvekod neboztik » úte 13. říj 2015 11:51:34

Setkal jsem se s tím nedávno, navíc přehrávač na nic nereagoval. Pomohl až restart.
Taky se mi už několikrát stalo, že se po nahrávání z TV přehrávač nevypnul a zůstal v poloze OFF. Takže taky restart a zase OK.
Jinak maká dobře.
LG MS450H ; Seagate 1TB HDD Pipeline HD.2
neboztik

Příspěvekod honza.g » čtv 07. led 2016 22:37:26

A co kdyz pristroj opravdu odchazi? 7 let je na elektroniku dost, jak moralne tak fyzicky. Cim byste tohle LG doporucili nahradit (vyjma medialniho PC s OS, nejlepe vlastni stavby. Je na trhu neco stejne uzivatelsky jednoduche, tj. dostatek funkci, ale bez klavesnice?
honza.g

Příspěvekod VMichal » pát 08. led 2016 11:11:46

Zdravím,
přehrávač mám také 7 let a asi před 3 roky se u mne objevil problém, který se tady už taky řešil, a to zamrzání přehrávače při nahrávání programů v HD rozlišení. Před koncem minulého roku mi navíc přehrávač kolaboval vždy při přepnutí na program v HD rozlišení (černá obrazovka, přístroj na nic nereagoval, programy v SD bez problémů), myslel jsem, že ho budu muset odeslat do věčných lovišť. Chtěl jsem dát LG ještě poslední šanci s tím, že jsem použil pro připojení k TV jiný kabel HDMI - a LG funguje dál, dokonce nahrává programy v HD bez problémů. Takže jsem si oddechl, protože jsem asi 14 dní strávil hledáním náhrady a zjistil jsem, že sehnat podobný přístroj bude problém. Nakonec bych asi koupil tento: http://tvdigitalne.cz/vu-solo-se-v2-bla ... bt2-c.html. Plus externí disk.
VMichal

Zpět na Dotazy a problémy