MAC adresa

MAC adresa

Příspěvekod MartinezZ » pon 18. črc 2011 22:12:37

Zdravím vás tu všechny jakožto novopečený (spolu)majitel 450H. A hnedka s dotazem:

Mám domácí WiFi síť, chci si na ní LG připojit, OK, vše funguje bez problémů (zatím), ale nikde jsem v LG nenašel, jakou má MAC adresu? Svoji síť mám za WPA-2, skryté SSID a povoleno jen pro určité MAC adresy a nechce se mi zrovna to povolení jen pro určité MAC adresy kvůli LG vypínat. Bez filtrování MAC LG na wifi funguje.

Jak a kde zjistit? Tedy zatím jsem přístroj jen naladil, zkusmo vyzkoušel, jestli funguje, a nastavil. FW jsem zatím neaktualizoval, takže mám zřejmě nějaký defaultní starý - takže jestli s novým FW MAC adresa je někde zapsaná, omlouvám se za hloupý dotaz.

Díky.
MartinezZ

Re: MAC adresa

Příspěvekod MartinezZ » úte 19. črc 2011 5:02:23

Jak jsem mohl položit takhle jednoduchou otázku, si už asi nikdy nedovedu vysvětlit :)

Vypnout filtrování MAC adres, nechat si LG připojit a v routeru se podívat na připojená zařízení, u všech se dá zjistit MAC adresa > opsat > zanést do filtru > povolit filtrování MAC adres.

Téma zavřít a mě zastřelit za nedůvtipnost.
MartinezZ

Příspěvekod libora » úte 19. črc 2011 6:51:31

Jestli se nepletu, tak MAC adresa je přímo na wifi donglu. Teda už je to nějakou dobu, co jsem ji opisoval, takže pokud někoho mystifikuji tak se omlouvám.
libora

Příspěvekod MartinezZ » úte 19. črc 2011 7:01:57

:lol: Tak to už by byl über fail :) Mě včera v noci přišlo, že na dongle kromě bezpečnostní pásky a nápisu LG nic nebylo - ale v každém případě vyřešeno. A díky za reakci :)
MartinezZ

Příspěvekod Commander » pát 22. črc 2011 18:44:36

Jen mimochodem, filtrovani mac adr, je naprosto zbytecne, zmena MAC adr je otazka jednoho prikazu (pro hackera), pro tebe je to akorat zbytecne otravovani pri pridavani noveho zarizeni.
Commander

Příspěvekod libora » pon 25. črc 2011 7:10:06

Commander:pokud to chceš brát takhle, tak to může nechat rovnou celé otevřené, protože zkušený hacker s dostatečnou motivací je schopen dřív nebo později prolomit i to WPA2 a skryté SSID. Evidentně má nastavené veškeré dostupné zabezpečení a osobně to jen chválím. Určitě je to lepší, než nemít nic a přepsat jednou za čas sem tam nějakou MAC adresu není problém :D
libora

Příspěvekod Commander » stř 27. črc 2011 9:57:56

Jo, takze WPA2 bude lamat nekolik mesicu na hodne vykone platforme (takový hackeri v CR nejsou, to zname za to budou lamat let), jelikoz stale neni zadny exploit a zbyva jen bruteforce na handshake. Takže z toho plyne, ze pokud to neni cil nejake zahranicni skupiny hackeru, tak je jeho wifi dostatecne chranena "jen" s WPA2... Stojím si za tím ze MAC filter je ZBYTECNY.
Commander

Příspěvekod Keltek » čtv 28. črc 2011 10:58:43

Připojuji se k názoru Commandera. Při správném použití WPA2 je MAC filtr naprosto zbytečný - tím je míněno při použití WPA2 s dostatečně silným PSK.
Keltek

Zpět na Dotazy a problémy