Přehraje pouze část filmu

Re: Přehraje pouze část filmu

Příspěvekod miki » stř 05. říj 2011 18:32:17

Derfel píše:Nejjednodušší řešení je, si pořídit do počítače šuplík na sata HDD, vytáhnout disk z přístroje, vrazit ho do kompu, nahrát a zase zpátky.

To mě osobně to jako nejjednodušší moc nepřipadá. Bohužel jako dneska u všeho se hledí na cenu, takže MS je osazeno klasickým SATA interním konektorem, který je konstruován tuším na 50 vytažení. Jasně že je to jen teorie a určitě to vydrží více, ale kolik? Když to budem vytahovat každou chvíli.... a navíc ten dock taky něco stojí, pro eSATA se musí restartovat PC (USB2 je zbytečně pomalé),....
miki

Příspěvekod neboztik » stř 05. říj 2011 18:56:18

Těch 50 vytažení je asi nesmysl.Šuplik v PC není zapojen do USB ale do SATA řadiče.A funguje jako další disk v PC bez restartu.
LG MS450H ; Seagate 1TB HDD Pipeline HD.2
neboztik

Příspěvekod miki » čtv 06. říj 2011 17:51:12

neboztik píše:Těch 50 vytažení je asi nesmysl.Šuplik v PC není zapojen do USB ale do SATA řadiče.A funguje jako další disk v PC bez restartu.

V šuplíku s AHCI ano, v docku ale ne. K tomu SATA viz link na Wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Serial_ATA , v části popisující rozdíl mezi eSATA a SATA:
(The external connector and cable have a design-life of over five thousand insertions and removals, whereas the internal connector is specified to withstand only fifty)
kdysi jsem četl přímo specifikaci, ale nechce se mi to hledat...
miki

Příspěvekod Derfel » pát 07. říj 2011 23:09:08

Cena šuplíku je asi kolem 700-1000 kč, což mě nepřijde zase tak moc. Samozřejmě mluvím z pozice člověka, co si sám vydělává. Někomu, kdo je na tom jinak se to může zdát moc. Malý soubory(avi) posílám do přehrávače po ethernetu.Mkv přes šuplík když se mě nahromádí pár filmů. Ne proto, že bych měl strach z 50ti vytažení šuplíku, ale prostě proto, že na ty filmy nijak nespěchám. A pokud by přestal konektor fungovat a přístroj byl ještě v záruce(během 2 let vytáhnutí hdd proběhne víckrát než 50x v mým případě), tak bych se nebál přehrávač reklamovat. Nikde v manuálu jsem se nedočetl o omezení na 50x vytažení.
Derfel

Příspěvekod ketiv666 » čtv 27. říj 2011 16:32:54

Zdarec, pár týdnů jsem testoval a sledoval vaše příspěvky. Takže:
Při nahrávání z USB dat o velikosti vyšší než 1GB na externí disk se nahrávání zastaví a LG se stopne,zahlásí že je vše ok ačkoliv to tak není. Pokud kopírujete na interní disk tak je vše ok. Tohle platí ovšem jen v případě, že kopírujete jeden soubor, většinou se stává, že poslední kopírovaný soubor se nezkopčí celý. Zajímavé je, že to samé platí, když kopíruji v LG více souborů z externího na interní, k tomu ještě dojde k tomu,že se poškodí jak kopírovaný tak i nahrávaný. Osvědčilo se mi použít funkce "kopírovat" a ne "přesunout", ale ne 100pro. V současné době používám pro kopírování z PC na LG pouze WIFI a to z úspěchem(bohužel nemám zasíťováno). Vše kopíruji na interní disk, externí zatím nechávám volný, objednal jsem si "šuplík", každopádně se mi nechce riskovat ztrátu dat kopčením z interního na externí.
Podle mého je problém s komunikací externího a interního disku ve stavu "k zápisu".....
ketiv666

Příspěvekod tracker30 » čtv 17. lis 2011 16:41:42

V posledni dobe me dost trapi ten samy problem.Nahraju mkv pres USB as po restartu mam z toho filmu 16MB.nekdy film vydrzi par dni,ale kdyz ho zkusim spustit po delsi dobe tak uz to nejde.Driv mi to mkv nedelali.Zkusil jsem podle nekterych navodu prohnat filmy mkvmerge a zaskrtnout v extra option "none" ,ale tez to nepomohlo.Kopirovani z PC pres wifi se mi vzdycky kousne ,takze touto cestou to taky nevyresim.nenasli jste nejaky jiny zpusob jak nakopirovat nova mkv do prehravace.pripadne nejaky program ,pres ktery bych to prohnal??Diky
tracker30

Příspěvekod Derfel » pát 18. lis 2011 12:03:30

Myslím si, že odpoved bys tady v tomto tématu určitě našel, protoře už to tady několikrát padlo, ale ještě jednou. Pokud se bavíš o interním HDD, tak Ti nikdo asi moc nepomůže. Já osobně ho používám jen pro nahrávání z televize. Pokud se bavíš o externím(ten co je v šuplíku), tak nejlepší a nejjednodušší řešení je ten disk prostě vytáhnout a připojit na PC at už prostřednictvým dalšího šuplíku nebo jen tak na kabel, a nahrát filmy přímo a pak ho vrátit do přehrávače. Takhle to funguje na 100%. Teda u mě zatím jo. Problém s nahrávaním to dělá jak přes USB, tak i přes ethernet.
Derfel

Příspěvekod tracker30 » pát 18. lis 2011 13:15:59

co rikate na tuto redukci:
http://www.ebay.com/itm/USB-2-0-2-5-SAT ... 336e567146

Mohlo by to fungovat ?Nemusel bych kupovat ramecek ,jen bych vytahl HDD s LG a natahnul filmy pres USB .Za tech par dolaru bych to vyzkousel.
tracker30

Příspěvekod tracker30 » pát 18. lis 2011 14:25:06

Omlouvam se za spatny link .ten prvni je jen pro 2,5" HDD.
Tento je spravny:
http://www.ebay.com/itm/USB2-0-SATA-IDE ... 588cdf567b

Bohuzel,uz je to takova silenost ,ale porad levnejsi nez ramecek.

Nevite,proc jsou problemy az s novejsima mkv? Ja s tim kopirovanim nemel rok problem?
tracker30

Příspěvekod Derfel » pát 18. lis 2011 14:31:34

Ten kabel by mohl být fajn. Jinak si myslim, že problém nebude v mkv, ale v přehrávači. Nestává se Ti to třeba od doby, co jsi nahodil novej firmware? Mě to dělá od samýho začátku. Mám ho asi 4 měsíce. Těžko říct.
Derfel

PředchozíDalší

Zpět na Dotazy a problémy