Problémy s (ne)přehráváním obrazu některých mkv

Re: Problémy s (ne)přehráváním obrazu některých mkv

Příspěvekod Derfel » sob 24. bře 2012 8:03:58

většina přehrávačů má nějaký mouchy..koupil by sis jinej a zjistil bys, že Ti po 3. zapnutích z 5 nenajde HDD nebo jiný věci..s tím jsem se setkal třeba u emtecu..takže ms450h super ;)
Derfel

Příspěvekod Slim » úte 03. dub 2012 8:27:12

Já mám jiný problém. Jedno mkv se mi nepřehraje vůbec, když na něj najedu, tak se mi místo náhledu videa zobrazí otazník, jako by LG vůbec neznalo kodek. Nejde ani zvuk, prostě se ho vůbec nesnaží přehrát a rovnou to vzdá. Kodek mi to ukazuje, že je x264. LG neumí některé kodeky x264 vůbec? Pomůže nějaká konverze na jiný H264 kodek? Když jsem stáhl stejné video v kontejneru mp4, tak to bylo stejné.
Slim

Příspěvekod Keltek » úte 03. dub 2012 8:42:51

Kodek x264 nemůže být nějaký jiný, ale může se lišit v bitrate. LG pochopitelně podporuje nějaké rozmezí bitrate a zbytek ignoruje.
Otevři onen MKV soubor v nástroji MediaInfo a tam se dozvíš spoustu podrobností.
Keltek

Příspěvekod Slim » úte 03. dub 2012 9:39:33

Keltek píše:Kodek x264 nemůže být nějaký jiný, ale může se lišit v bitrate. LG pochopitelně podporuje nějaké rozmezí bitrate a zbytek ignoruje.
Otevři onen MKV soubor v nástroji MediaInfo a tam se dozvíš spoustu podrobností.

Kód: Vybrat vše
Formát                                       : Matroska
Format_Version                           : Version 2
Velikost souboru                         : 1,31 GiB
Duration/String                          : 55mn 9s
Celkový BitRate                          : 3 410 Kbps
Použitý software                         : x264.exe
Enkódoval                                : mkv2rls x264-tv version built on 2011. febr. 17

Video
ID                                       : 1
Formát                                   : AVC
Formát/                                  : Advanced Video Codec
Format_Profile                           : High@L4.1
Format_Settings_CABAC/String             : Ano
Format_Settings_RefFrames/String         : 5 frame
CodecID                                  : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration/String                          : 55mn 9s
Bit rate                                 : 2 958 Kbps
Šířka                                    : 1 280pixely
Výška                                    : 720pixely
Poměr stran                              : 16:9
Frame rate                               : 23,976 fps
ColorSpace                               : YUV
ChromaSubsampling                        : 4:2:0
BitDepth/String                          : 8 bits
ScanType/String                          : Progressive
Bits/(Pixel*Frame)                       : 0.134
StreamSize/String                        : 1,14 GiB (87%)
Enkódoval                                : x264 core 122 r2184 5c85e0a
Nastavení enkoderu                       : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=8 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=36 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=50 / rc=crf / mbtree=1 / crf=18.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Jazyk                                    : English
Default                                  : Ano
Forced                                   : Ne
Slim

Příspěvekod Keltek » úte 03. dub 2012 12:30:57

Tento kodem/formát/profil je podporován. Víc ti k tomu neřeknu.
Keltek

Příspěvekod Derfel » úte 03. dub 2012 13:32:07

Slim píše:Já mám jiný problém. Jedno mkv se mi nepřehraje vůbec, když na něj najedu, tak se mi místo náhledu videa zobrazí otazník, jako by LG vůbec neznalo kodek. Nejde ani zvuk, prostě se ho vůbec nesnaží přehrát a rovnou to vzdá. Kodek mi to ukazuje, že je x264. LG neumí některé kodeky x264 vůbec? Pomůže nějaká konverze na jiný H264 kodek? Když jsem stáhl stejné video v kontejneru mp4, tak to bylo stejné.

A když na to mkv najedeš v menu přehrávače a dáš info, tak Ti to napíše co?
Derfel

Příspěvekod Slim » stř 04. dub 2012 5:59:24

Tak jsem to nakonec vyřešil tak, že jsem to hodil do přehrávače v televizi (shodou okolností taky LG) a pohoda, TV to přehrála v klidu, takže to asi nebudu řešit. :)
Slim

Příspěvekod Slim » úte 24. dub 2012 12:44:18

Derfel píše:
Slim píše:Já mám jiný problém. Jedno mkv se mi nepřehraje vůbec, když na něj najedu, tak se mi místo náhledu videa zobrazí otazník, jako by LG vůbec neznalo kodek. Nejde ani zvuk, prostě se ho vůbec nesnaží přehrát a rovnou to vzdá. Kodek mi to ukazuje, že je x264. LG neumí některé kodeky x264 vůbec? Pomůže nějaká konverze na jiný H264 kodek? Když jsem stáhl stejné video v kontejneru mp4, tak to bylo stejné.

Sice to přehrávám přes televizi, kde to jde (je to seriál), ale docela mě štve, že nevím čím to je. Když dám to info v menu přehrávače, tak mi to napíše jen název a délku, místo preview je otazník a u toho kodek, zvuk atd je jedn žádný, žádný, žádný...
Slim

Příspěvekod Derfel » úte 24. dub 2012 17:47:20

Slim píše:
Derfel píše:

Sice to přehrávám přes televizi, kde to jde (je to seriál), ale docela mě štve, že nevím čím to je. Když dám to info v menu přehrávače, tak mi to napíše jen název a délku, místo preview je otazník a u toho kodek, zvuk atd je jedn žádný, žádný, žádný...

tak to odpovídá tomu, co už se tady několikrát zminovalo..mě vždycky pomohlo to upravit přes mkvmerge..návod je tady popsanej..zkoušel jsi to?
Derfel

Předchozí

Zpět na Dotazy a problémy