Postrehy

Postrehy

Příspěvekod dudo321 » čtv 04. úno 2010 12:36:50

V podstate som s LG MS450H spokojny ale dost mi vadi niekolko veci:

EPG - uplne tragicke, neprehladne a nesikovne. Zobrazi iba jednu stanicu a jeden den od 0:00 do 24:00.

EPG a Info - nezobrazi kompletnu informaciu. Iba prve tri riadky.

Timer - V zozname naprogramovanych udalosti nie je vidiet nazov nahravaneho programu.

Timer - Neda sa na pevno nastavit posun progamovania o x minut. Napr. pridat pri kazdom programe 10 min viac ako v EPG koli reklamam a nedodrziavani avizovanych vysielacich casov.
EBIT: Da sa zmenit zamenou nejakeho db suboru. Navod v Spanielskom fore (neskusal som)

MP3 a ine audio - nezobrazuje a neradi subory podla tagov (ID3 etc)

Cue - nepozna cue listy

Media - nemoznost zoradit subory podla napr. datumu. Su na pevno zoradene podla nazvu suboru.

Prezeranie video suborov - chyba skok o x min dopredu alebo dozadu. Musis pustit zrychlene prehravanie.
EDIT: Kurzorova sipka vlavo a vpravo: skok o 30s. Tlacitko GOTO skok na urceny cas.

PIP - chyba picture-in-picture funkcia

Teletext - nevie nahrat a zobrazit titulky z teletextu

Teletext - neprepusti teletext signal do TV

Internetove radio - chyba funkcia internetoveho radia. Ked uz funguje youtube, tak preco nie nejake radio?
EDIT: Da sa naistalovat nejaka DLNA aplikacia pomocou ktorej sa da pocuvat shoutcast alebo take nieco. Navod na Franzuskom fore. (neskusal som)
Naposledy upravil dudo321 dne sob 13. úno 2010 17:37:43, celkově upraveno 1
dudo321

Re: Postrehy

Příspěvekod roman2277 » čtv 04. úno 2010 20:00:02

Umí posunout o časový úsek dopředu i dozadu.
roman2277

Příspěvekod PQK78 » čtv 04. úno 2010 21:24:37

FLV - Umí YouTube, ale neumí přehrát FLV soubory.

VOB - Neumí přehrát kopii DVD ve vlastní struktuře, ale až po přejmenování VOBu na MPEG.

Řazení programů - Nelze řadit prograny běžným uživatelem - lze pouze přes kombinaci Telnet/USB a nebo po instalaci SAMBY.

Potvrzení nahrávání před jeho startem - Pokud sledujete nějaký program / nahrávku a dojde k události časového nahrávání, MS4x0 se dožaduje potvrzení spuštění nahrávání programu s 30s dialogem. Pokud počkáte nebo řeknete rovnou ano (což se předpokládá, když chcete nahrávat), tak se přepně, na nahrávaný program a přeruší to co sledujete. Takže se pak musíte ručně přepnout na kanál, který chcete sledovat nebo znovu spustit původně přehrávaný záznam - Home - Media - HDD - Movie - xxx - xxx. Útěchou může být, že si potvora pamatuje, kde Vás přerušila a stačí stisknout RESUME a jedete dál. To ovšem nefunguje, když Vás to přeruší při přehrávání z externího zdroje jako PC nebo DLNA. A už úplně k zešílení je, když jste si zrovna nastavili na jiném kanálu TimeShift (PAUSE), potvora Vás vyzve k potvrzení časového nahrávání a prd, celý dočasně nahraný záznam TimeShiftu je v pryč.

Čeština - vymyslet překlad do češtiny "Movie" jako "Pohyb", muselo asi dát dost práce. A takových dalších je mnoho. "Stálí timeshift" s měkkým "i" by snad nenapsal ani já.

EPG - Známkuji za 4 s mínusem až Prahy (nebo až do Brna, podle toho kde bydlíte) :-)

Jo - a jinak jsem spokojenej. ;-)
PQK78

Příspěvekod Commander » čtv 04. úno 2010 21:55:25

VOB - to je jedina věc, ktera mi vadí.

Ta čeština není zrovna to prave, proto volím raději anglictinu. Ale myslím si, že by nemusel být problém tyto chyby nějak opravit, ale musely by se najit konretni soubory ve kterych to je potreba změnit. Ted jak budou ty prázdiny, tak je zkusím najit.
Commander

Příspěvekod dudo321 » čtv 04. úno 2010 23:31:53

PQK78: mne zatial prehral vsetky FLV co som skusal.... neviem kde moze byt chyba

EDIT: nie vsetky. niektore FLV mi neprehra

Roman: ohladom posunu nahravania som akurat nieco nasiel na spanielskom fore. mas to odskusane?

Pochybujem o inych veciach ale VOB by teoreticky mohli spojazdnit updatom. Ktovie, co je za tym ze to zablokovali.

Teoreticky by sa do pristroja dal nahrat neoriginalny software. predsa je to len linuxovy pocitat nie? Ale na to asi nebude dost rozsireny aby specialne pre LG niekto vyvijal iny soft...
dudo321

Příspěvekod kenpa » sob 06. úno 2010 21:07:52

EPG - uplne tragicke, neprehladne a nesikovne. Zobrazi iba jednu stanicu a jeden den od 0:00 do 24:00.

EPG a Info - nezobrazi kompletnu informaciu. Iba prve tri riadky.

Souhlas

Timer - Neda sa na pevno nastavit posun progamovania o x minut. Napr. pridat pri kazdom programe 10 min viac ako v EPG koli reklamam a nedodrziavani avizovanych vysielacich casov.

To je fakt, bodlo by to, ale na druhou stranu mi to tolik nevadí, stejně si to ručně upravuji. Navíc, mám verzi bez int.HDD, mi to po volbě record z EPG nastaví nahrávání na HDD+ místo na HDD, takže, pokud to správně chápu, by se to stejně nenahrálo, protože se to cpe na něco, co tam vůbec není :(

Media - nemoznost zoradit subory podla napr. datumu. Su na pevno zoradene podla nazvu suboru.

To myslíš nahrávky? Já je mám podle data, teda aspoň myslím, někdy na začátku jsem to někde nastavil, protože jsem chtěl to, co se zrovna nahrálo, vidět na začátku.

Prezeranie video suborov - chyba skok o x min dopredu alebo dozadu. Musis pustit zrychlene prehravanie.

Nevím, jestli správně chápu, ale můžeš "přetáčet", můžeš pomocí kurzoru skákat o, myslím, půlminutové skoky dopředu, dozadu je to snad po 10 sekundách a potom můžeš použít GOTO a zadat čas, kam chceš skočit.

PIP - chyba picture-in-picture funkcia

Toto mi také chybí, nechápu, proč to tam nedali :(

Internetove radio - chyba funkcia internetoveho radia. Ked uz funguje youtube, tak preco nie nejake radio?

Bodlo by

Řazení programů - Nelze řadit prograny běžným uživatelem - lze pouze přes kombinaci Telnet/USB a nebo po instalaci SAMBY.

Jojo, toto je teda pěkný přehmat

Potvrzení nahrávání před jeho startem - Pokud sledujete nějaký program / nahrávku a dojde k události časového nahrávání, MS4x0 se dožaduje potvrzení spuštění nahrávání programu s 30s dialogem. Pokud počkáte nebo řeknete rovnou ano (což se předpokládá, když chcete nahrávat), tak se přepně, na nahrávaný program a přeruší to co sledujete. Takže se pak musíte ručně přepnout na kanál, který chcete sledovat nebo znovu spustit původně přehrávaný záznam - Home - Media - HDD - Movie - xxx - xxx. Útěchou může být, že si potvora pamatuje, kde Vás přerušila a stačí stisknout RESUME a jedete dál. To ovšem nefunguje, když Vás to přeruší při přehrávání z externího zdroje jako PC nebo DLNA. A už úplně k zešílení je, když jste si zrovna nastavili na jiném kanálu TimeShift (PAUSE), potvora Vás vyzve k potvrzení časového nahrávání a prd, celý dočasně nahraný záznam TimeShiftu je v pryč.

No s tímto teda souhlasím a biju hlavou do zdi. Fakt běs. Kvůli tomu ani moc nepoužívám TS, který navíc nejde použít, když se nahrává. To teda raději pustím rovnou nahrávání místo TS. Toto chování je vopravdu vopruz a ten, kdo to vymyslel evidentně nic podobného nepoužívá, protože jinak by to dávno předělal.

Ale jinak jsem také spokojený.
kenpa

Příspěvekod roman2277 » ned 07. úno 2010 12:53:08

Nainstaluj si poslední firmware a už tam volba HDD+ nebude.
roman2277

Zpět na Dotazy a problémy